İstanbul Köpek Oteli Fiyatları

Köpek oteli hizmetleri, İstanbul başta olmak üzere ülkemizde her geçen gün giderek artan bir popülariteye sahiptir. Evcil hayvan sahipleri, evde olmadıkları süre boyunca köpeklerini güvenilir ve profesyonel bakım konusunda tecrübeli köpek otellerine bırakırlar. Bu sayede minik dostlarının her daim emin ellerde olduğundan emin olurlar. İstanbul köpek oteli fiyatları, diğer şehirler ile kıyaslandığında daha yüksek olabilmektedir.

İstanbul Köpek Oteli Fiyatlarının Belirlenmesi

İstanbul köpek oteli fiyatları çok sayıda unsur göz önüne alınarak belirlenir. Bu hususta en önemli unsurlardan biri, otel yönetiminin evcil hayvanları ticari fayda sağlayacakları varlıklar olarak nitelendirmesi yerine onların en yakın dostlarımız olduğunu unutmadan en iyi şekilde bakımlarını sağlamayı önceliklendirmiş olmalarıdır.

Köpek Oteli Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Köpek oteli fiyatlarını belirleyen başlıca unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir;

 1. Tesisin kapsamı
  Köpek otelinin kapsamı ne denli geniş ve nitelikli olursa ödenmesi gereken meblağ da o denli fazla olmaktadır. Zira büyük ve konforlu bir bahçe, evcil hayvanlarınızın güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri ve iyi vakit geçirebilecekleri geniş bir iç mekan için talep edilecek tutar, köpeklerin azami alana sahip oldukları oteller ile kıyaslandığında daha çok olacaktır. Bu durum, kapsamlı hizmet sunan oteller ile ortalama seviyeli bir pansiyon arasındaki kıyaslamaya benzer.
 2. Köpeğin beslenmesi
  Köpek beslenmesinin otel tarafından mı yoksa sahibi tarafından mı karşılanacağı sorusunun yanıtı da son derece önemlidir. Köpek oteli, genel olarak evcil hayvan sahiplerinin belirlediği şekilde beslenme rutinini gerçekleştirir. Bununla birlikte çok sayıda kullanıcı, köpek mamalarını hususi olarak otele teslim ederler. Köpeğin beslenmesinin otel tarafından karşılanması, toplam ödenecek meblağı arttırır. Aynı zamanda köpeğin boyutları, günde kaç kere yemek yemesi gerektiği, öğünlerin büyüklüğü, mama markasının kalitesi, özel bir diyete tabi olup olmadığı da ücretler konusunda farklılık yaratır.
 3. Konaklanacak gün sayısı
  Minik dostunuzun köpek oteli bünyesinde kaç gece geçireceği, fiyatları belirleyen unsurlar arasında ön plana çıkar. Otelde konaklanması gereken sürenin artması, ödenecek tutarın da artmasına neden olur. Bununla birlikte belirli bir süre üzerinde konaklama hizmetlerine indirim uygulanabilir. Örneğin 1 hafta kalana yüzde 10 indirim gibi. Yapılacak indirimler, köpek otelinin tercihlerine bağlıdır ve değişiklik gösterebilir.
 4. Ekstra hizmetler
  Evcil hayvanınız köpek oteli içerisinde konakladığı süre boyunca ekstra hizmetlerden yararlanacak ise fiyatlar da aynı şekilde artacaktır. Birçok köpek oteli, yalnızca barınma değil aynı zamanda banyo yaptırma, manikür & tırnak bakımı, tüylerin kesilmesi & düzeltilmesi benzeri ekstra hizmetler sunar. Kendi tercih ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak en yakın dostlarınızın köpek otelinde kaldığı süre boyunca ek hizmetlerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz yokken köpeğiniz kaliteli vakit geçirir ve aynı zamanda gerekli şekilde bakımını da gerçekleştirir. Ek hizmetlerden yararlanıldıkça ödenecek meblağ da artacaktır.
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!