Kedi Oteli Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her daim ilgi ve sevgi bekleyen minik dostlarınızı emanet etmek üzere güvenilir bir kedi oteli arıyorsanız dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Kediniz, rahat etmediği bir ortamda strese girer ve bu durum büyük çapta problemlere neden olabilir. Çocuklarınızın rahat edeceği güvenilir bir kedi oteli bulmak için dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralandığı gibidir;

 1. İlgili ve hayvan sever bir otel bulun.
  Bazı kedi otelleri, yalnızca kar amacı güder ve hayvanlara ilgi göstermeyi ikinci plana atar. Görüştüğünüz kedi oteli, kedinizin aşı karnesini kontrol etmiyor ya da herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığı ile alakalı sorgulamalarda bulunmuyorsa minik dostunuzu emanet edecek başka bir yer bulmalısınız.
 2. Temizliğe önem verin.
  Kedinizin ne kadar süre kalacağı fark etmez. Hijyen, her daim bir kedi oteli için dikkat edilmesi gereken unsurların arasında ilk sıralarda yer alır. Aksi halde kediniz, bulaşıcı hastalıklar başta olmak üzere farklı tip hastalıklar kapabilir. Temizlik ile alakalı kedi oteline sorular sorabilir ve kedinizi teslim etmeden önce etrafı gezerek fikir sahibi olabilirsiniz.
 3. Otel güvenliğini kontrol edin.
  İstenmeyen şekilde bazı otellerde kedilerin kaçma ve kaybolma durumları yaşanabiliyor. Dostunuzu bıraktığınız gibi bulmak üzere kedi oteli tarafından alınan önlemleri kontrol etmek faydalı olacaktır. Örneğin kedinizin kalacağı odayı inceleyebilir, pencere – parmaklık – koruma ağlarını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda bahçeli bir otel için çit ve telleri kontrol etmek yararlı olacaktır.
 4. Kafes kullanmayan otelleri tercih edin.
  Sizin yokluğunuzda kedinizin bir kafes içerisinde hapis olduğunu düşünmek yeterince kötü bir his olacaktır. Kediler, kafese kilitlendiklerinde alışmadıkları bir ortamda olmanın da gerginliği ile ekstra strese maruz kalabilirler. Dolayısıyla her daim kafes kullanmayan kedi otellerine öncelik vermeye gayret gösterin. Bu sayede minik dostlarınız, sizin yokluğunuzda özgürce ve güvenli bir şekilde hareket edebilecekleri kendi alanlarına sahip olurlar.
 5. Kedinizi otel personelleri ile tanıştırın.
  Kediler, sandığımızdan daha zekidirler ve kendilerine değer veren insanları hissetme özelliğine sahiptirler. Bu nedenle onları, kedi otelindeki personeller ile tanıştırmak ve verecekleri tepkileri gözlemlemek önemli ipuçları arasında yer alır. Seçtiğiniz kedi otelindeki çalışanlar, yalnızca fiziki değil aynı zamanda kedinizin duygusal ihtiyaçları ile de alakadar olmalıdır. Kedi oteli personeli, belirli aralıklar ile kedinizin durumunu sizlere görsel ve yazı yolu ile bildirirse içiniz rahat edecektir. Bilgilendirme yapan kedi otellerini ön planda tutabilirsiniz.
 6. Otelin veteriner hizmetlerini sorgulayın.
  İdeal bir kedi oteli, kendi veterinerine sahiptir ve 24 saat boyunca her ihtiyacı olduğunda bu veteriner ile iletişim kurabilir. Bazı durumlarda kedi otelinin veterineri, tesiste bulunmaz ancak gerektiği takdirde müdahale etmek için hazırdır. Kedi otelinize veteriner hizmetlerini sorduğunuzda geçerli bir yanıt vermiyorsa başka bir oteli tercih etmeyi düşünün.
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!