Kedi Pansiyonu Neden Kullanılmalıdır?

Kedi pansiyonu kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Minik dostlarımızın emanet edildiği bu pansiyonlar, kullanıcılar tarafından farklı sebepler ile tercih edilirler. Zor zamanlarda hayat kurtarıcı olabilecek kedi pansiyonları neden kullanılmalıdır sorusuna yanıt vermeden önce kedi pansiyonunun ne olduğu öğrenilmelidir.

Kedi Pansiyonu Nedir?

Kedi pansiyonu, kedi sahiplerinin minik dostlarını kendilerinin yokluğunda emanet edebilecekleri yerlere verilen isimdir. Geçici olarak pansiyona bırakılan kediler ile ilgilenilir ve bu sayede kedi sahiplerinin gözleri arkada kalmaz. Evcil hayvanların yalnızca konaklama ihtiyacı değil aynı zamanda banyo, günlük bakım ve kuaför benzeri gereksinimleri de kedi pansiyonu tarafından karşılanır.

Kedi Pansiyonunu Tercih Etmek İçin Sebepler

 1. Sık seyahat edenler için hayat kurtarıcıdır.
  Sık seyahat etmeniz gerekiyor ve aklınız evinizdeki kedinizde kalıyorsa kedi pansiyonu, tam olarak aradığınız yer olabilir. Aynı zamanda kedi sahiplenmek isteyip iş ya da kişisel sebepler ile evde olmayacağınız zamanlar konusunda endişe ediyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey iyi bir kedi pansiyonudur. Sizin yokluğunuzda minik dostunuza, kedi pansiyonundaki yetkili kişiler en iyi şekilde bakacak ve onunla ilgilenecektir.
 2. Güvenlidirler ve kamera sistemleriyle takip edilirler.
  Kedi pansiyonları, evcil hayvanlarınızın konaklayacakları en güvenli yerler arasında ilk sıralarda gelir. 7/24 kamera sistemleri ile takip edilen bu pansiyonlarda personeller, tüm hayvanlar ile ilgilenir ve onları gözetim altında tutarlar. Sıkıntılı durumlar için güvenlik sistemine sahip bir kedi pansiyonu, en ideal yerlerden biridir.
 3. Veteriner hizmetleri sağlanır.Özellikle kediniz hasta, yaşlı ya da henüz çok küçük ise ihtiyaç halinde veteriner müdahalesi yapılabilecek bir kedi pansiyonu, gözünüzün arkada kalmasına engel olur. Genel itibari ile kediler, sahipleri evde yokken birkaç gün tek başlarına kalabilirler. Ancak periyodik olarak ilgilenilmesi ya da ilaç içmesi gereken kediler için sürekli veteriner hizmeti alınabilecek kedi pansiyonlarının tercih edilmesi son derece kritiktir.
 4. Minik dostunuzun strese girmesinin önüne geçer.
  Minik dostunuz, evde yalnız kaldığında strese giriyor ya da huzuru bozuluyorsa ilgili bir kedi pansiyonu, ihtiyaç duyduğunuz çözüm olabilir. Kedi pansiyonu çalışanları, gün içerisinde kedileri sever, tarar ve onlar ile oyun oynar. Bir hayli sosyal olan evcil hayvanlarınız görecekleri bu ilgi sayesinde kaygı yaşamazlar ve stres neticesinde hastalık benzeri olumsuz durumlar ile karşılaşmazlar.
 5. Kuaför ve ekstra bakım hizmetleri sunarlar.
  Kedi pansiyonu, yalnızca minik dostunuzun güvenli bir şekilde konaklayacağı bir yer değildir. Aynı zamanda banyo yapımı, tırnak kesimi, tüylerin kesilmesi ve bakımı benzeri kuaför & ekstra bakım hizmetleri de sunarlar. Bu sayede siz evde yokken evcil hayvanınız, gereken şekilde bakımını gerçekleştirir. Siz döndüğünüzde ise eve dönmek için hiç olmadığı kadar hazırdır. Kedinizi pansiyona emanet etmeden önce sunduğu ekstra hizmetler ile alakalı bilgi almak yararlı olacaktır.
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!