Köpek Pansiyonu Nedir? Neden Kullanılır?

Evcil hayvan sayısının her geçen gün artması ile birlikte bilhassa sürekli olarak ilgilenmenin kaçınılmaz olduğu köpeklerin bakımı ile alakalı hizmet veren pansiyonlar bulunmaktadır. Bunlar, köpek pansiyonu olarak adlandırılır. Farklı konseptlere sahip olan köpek pansiyonlarının ortak noktası, minik dostlarımızın rahatlık ile konaklanabileceği alanlar sunmalarıdır.

Köpek Pansiyonunda Hangi Hizmetler Verilir?

Köpek pansiyonları, sizin yokluğunuzda evcil hayvanlarınızın güvenli bir şekilde konaklayabileceği, yeme, içme, tuvalet ve oyun oynama benzeri gündelik ihtiyaçlarının yetkili personeller tarafından gerçekleştirildiği alanlardır. Bazı köpek pansiyonları, aynı zamanda banyo yaptırma, tüylerin kesim ve bakımını gerçekleştirme ve tırnak kesme benzeri ekstra hizmetleri sunar.

Köpekler, kedilerin aksine sahipleri olmadığında evde tek başlarına idare etme konusunda yetersiz kalırlar. Bu nedenle İstanbul köpek pansiyonu hizmetleri, çok sayıda köpek sahibi için hayati derecede önemlidir ve birçok avantaj sağlar. Sağlanan avantajlar, köpek pansiyonlarının yaygın bir şekilde tercih edilmesini mümkün kılar.

Neden Köpek Pansiyonu Kullanılır?

Köpek pansiyonlarının tercih edilmesinde çok sayıda etmen rol oynar. Bu etmenler arasında başlıca olanlar aşağıda sıralandığı gibidir;

 1. Köpeklerin bakımını eksiksiz olarak gerçekleştirir.
  İş ya da kişisel sebepler başta olmak üzere evde olamayacağınız zaman dilimlerinde köpek pansiyonu sayesinde köpeğinizin günlük rutininin eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamak mümkündür. Siz yokken köpeğiniz, her zamanki aralıklar ile ve miktarda yemeğini düzenli bir şekilde yer, yeterince su içer ve en önemlisi de hijyenik bir şekilde tuvalet ihtiyacını giderir. Aynı zamanda köpek pansiyonu yetkilileri, köpekler ile oyun oynar ve onlara ilgi gösterir. Bu sayede tek başınayken strese girebilecek olan evcil hayvanlarınız, fazlasıyla alacakları şefkatin tadını çıkarabilirler.
 2. Güvenilirdirler ve kamera sistemleri ile takip edilirler.
  Günümüzde çok sayıda köpek pansiyonu, kamera sistemleri ile ekstra güvenlikli bir alan elde eder. Çoğunlukla büyükçe bir bahçeye sahip olan köpek pansiyonları, evcil hayvanlarınızın güvenli bir şekilde oyun oynayabilecekleri ve yokluğunuzda iyi vakit geçirecekleri yaşam alanına sahip olurlar. Evlerde farkında olmasak da köpekler, çok sayıda tehlikeye maruz kalabilir. Elektrik kabloları, kesici ve delici aletler, köpeğin üzerine düşebilecek eşyalar bu tehlikelerden bazılarıdır.
 3. Sevimli dostlarınız veteriner hizmetlerinden yararlanabilir.
  Sevimli dostlarınız bilhassa hasta, yaşlı ya da henüz çok küçük olduklarında gün içerisinde veteriner hizmetlerine ihtiyaç duyabilirler. İlaçların eksiksiz olarak alınması, gerekli kontrol ve takiplerin olması gereken şekilde gerçekleştirilmesi ve herhangi bir tehlike anında acil olarak müdahale edilebilmesi için veteriner hizmetlerine kesintisiz erişimin olması son derece önemlidir.
  Minik dostlarınız, evde tek başına olduklarında ya da hayvan bakımı konusunda tecrübesiz birilerine emanet edildiğinde risk durumunda müdahale etme süresi gecikebilir. Köpek pansiyonlarının büyük çoğunluğunda ise 24 saat veteriner hizmeti verilir ya da sürekli olarak veteriner ile iletişim kurma fırsatı bulunur.
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!
Bizden haberler, duyurular ve sahiplenme fırsatları için Instagram sayfamızı de takip edebilirsiniz!